ŚLUB I WESELE LAST MINUTE. Jak zorganizować całą uroczystość w kilka tygodni?

Zdecydowaliście się na organizację ślubu i wesela w ostatniej chwili? Chcecie powiedzieć sobie tak jeszcze w tym roku? Nie jesteście pewni, jakie obostrzenia w związku z Covid-19 zostaną zniesione w najbliższym czasie i wstrzymujecie się z decyzją do ostatniej chwili? Boicie się, że nie znajdziecie podwykonawców dla ślubu planowanego za kilka lub kilkanaście tygodni? Jakie są zalety ślubu LAST MINUTE i co to jest ślub symboliczny (humanistyczny)? Nowy wpis na blogu. Zapraszamy!


Organizacja ślubu i wesela w ostatniej chwili

Myślisz, że organizacja ślubu i przyjęcia w ostatniej chwili to rzecz niemożliwa, skontaktuj się z nami ;). Rzeczy niemożliwe załatwiamy od ręki, na cuda trzeba chwilkę poczekać. Ale do rzeczy, czyli o czym nie można zapomnieć organizując uroczystość zaślubin i wesele last minute?


Jesteście zmuszeni przełożyć uroczystość, bo koronawirus pokrzyżował Wasze plany. W chwili, gdy każdego dnia spływają nowe informacje i znoszone są obostrzenia, cieżko jest podjąć jedną i najlepszą decyzję. Przede wszystkim zachowaj spokój. Nie ma gorszych doradców niż strach i panika. Paradoksalnie zmiana terminu daje mnóstwo nowych możliwości.Rozważ przyjęcie w inny dzień niż sobota- dzięki takiej decyzji zyskacie dostęp do miejsc, które nie mogły Wam zoferować terminów sobotnich w 2020 i 2021 roku. Terminy piątkowe, niedzielne, a nawet czwartkowe, czy poniedziałkowe sprawdzą się równie dobrze jak szósty dzień tygodnia. W wielu lokalach możecie wynegocjować preferencyjne stawki za wynajem sali oraz macie dostęp do wielu rozchwytywanych podwykonawców (fryzjerzy, makijażyści, zespóły, Dj-e, foto, video itp.). Dla terminów niestandardowych możecie śmiało negocjować rabaty.


W pierwszej kolejności aktualizujemy harmonogram scenariusz uroczystości- przejrzyj terminy, zadania oraz sprawy, które pozostały do zrobienia. Planowanie to kluczowy moment organizacji. Nie deprecjonuj jego wagi i poświęć mu odpowiednio dużo czasu.


Przejrzyj budżet - jeśli zmiana terminu wymusiła na Was zmianę podwykonawców, uwzględnij to w budżecie. Jeśli udało Ci się podpisać nowe umowy na lepszych warunkach, sprawdź na co możesz przeznaczyć nadwyżkęlub rozważ zachowanie jej jako rezerwy. Jeśli zdecydowaliście się na wybór podwykonawcy, któremy będziecie musieli zapłacić więcej niż planowaliście,koniecznie zaktualizujcie całą kalkulację raz jeszcze i poszukajcie oszczędności w innych obszarach.


Nie zwlekaj z aneksowaniem umów- tam, gdzie jesteście pewni, co do zmian w umowie, wprowadźcie je jak najszybciej, aby mieć pewność, że dla nowego terminu wszystko będzie dopięte na ostatni guzik i inna para "nie zwinie" Wam okazji sprzed nosa.

Jeśli cała sytuacja to dla was zbyt duże wyzwanie, to z pomocą chętnie przyjdziemy my, czyli konsultantki ślubne. Sprawdź w czym możemy Ci pomóc TUTAJ i umów się z nami na kawę TUTAJ ;-)

Planując wszystko samodzielnie, przede wszystkim nie rozciągajcie tych kroków w czasie. Działajcie sprawnie i rzeczowo. Myślcie pozytywnie. Koronawirus może odebrać Wam pierwotny termin ślubu, ale nie odbierze Wam miłości i marzeń.


Ślub cywilny, wesele w późniejszym terminie, uroczytość zaślubin last minute. Jakie możliwości daje ślub humanistyczny/symboliczny?


Jeśli z różnych przyczyn chcecie zalegalizować Wasz związek jak najszybciej, ciekawym rozwiązniem jest ślub cywilny i/lub kameralny ślub kościelny teraz oraz organizacja przyjęcia w późniejszym terminie. Rozważcie ślub symboliczny.


Ślub symboliczny/humanistyczny

Jest to ślub, który nie ma żadnych skutków prawnych. Najczęściej jest organizowany, gdy para młoda ma już ślub cywilny za sobą, bo zawarła związek małżeński w innym kraju (mieście). Gdy wesele jest organizowane w późniejszym terminie niż ceremonia zaślubin, powstaje pytanie, jak i czy w ogóle jest możliwe "powiedzenie sobie tak" drugi raz?Para narzeczonych chcąc rozpocząć przyjęcie uroczystą przysięgą, ma możlwiość organizacji ślubu symbolicznego.Ślub taki, zwany także humanistycznym nie ma charakteru ceremoni religijnej, chociaż może mieć znamiona takowej. Taki ślub umożliwia organizację uroczystości w każdej lokalizacji. Nie ogranicza organizacji w zakresie, jaki narzuca urząd stanu cywilnego przy organizacji ślubu cywilnego w plenerze (w zależności od USC może zaistnieć konieczność organizacji zadaszenia, podestu itp., a niektórzy urzędnicy mogą odmówić udzielenia ślubu poza USC ).


Ceremonię taką prowadzi wówczas celebrans, którym może być osoba spoza rodziny lub wręcz przyjaciel pary młodej. Nierzadko do tej roli zatrudniani są aktorzy, którzy zgodnie z motywem przewodnim przyjęcia wprowadzają odpowiedni klimat i dbają o utrzymanie właściwej atmosfery

.


Zmiana to nie tylko niepewność, ale cały szereg nowych możliwości

Zmiany w branży ślubnej spowodowały, że zwolniły się na ten rok terminy u podwykonawców czy lokali, którzy jeszcze w lutym mieli wypełniony kalendarz do końca 2021 roku. To szansa dla par, które lubią działać spontanicznie i nie boją się podjąć decyzji, aby skorzystać z wolnych terminów last minute. Potrzebujesz pomocy, aby wdrożyć swoją decyzję w życie? Skontaktuj się z nami!


Zadbamy o to, aby przyjecie zostało zorganizowane zgodnie z określonym budżetem oraz o wynajęcie sprawdzonych podwykonawców w maksymalnie krótkim czasie.


Bezstresowy ślub i wesele do zorganizowania w kilka tygodni są możliwe.

Zadzwoń lub napisz! Możemy porozmawiać na Skype ;-)


Przygotujemy dla Ciebie ofertę, a Ty zdecyduj!

+48 602 388 427

+48 667 268 353

Skype/ email: biuro@muchaevents.com Wypełnij formularz kontaktowy TUTAJ!

83 wyświetlenia

Skontaktuj się z nami!

+48 602 388 427

+48 667 268 353

email/skype:

biuro@muchaevents.com

www.muchaevents.com

siedziba naszej firmy mieści się Radomiu

działalność prowadzimy na terenie całej Polski

grudzien 06122019image-mb.png

Dołącz do nas!

  • Facebook

© 2019 by MuchaNieSiada